0850 441 56 67
0542 441 56 67
Ataşehir/İstanbul

Samutha’da Kurumsal Sağlık Danışmanlığı Hizmeti


Fitoterapi Nedir?

Fitoterapi, bitkisel ilaçların vücudun normal işlevlerini uyarmak veya güçlendirmek ve böylece vücudun kendi kendini iyileştirmesine yardımcı olmak üzere uygulanan tedavilerdir. Modern tıpta kullanılan ilaçlardaki kimyasal moleküllerin vücutta istenmeyen etkiler yaratmasından ve vücudu iyileştirmekten çok semptomların baskılanmasını merkeze almasından dolayı tüm dünyada hastalıkların tedavisinde doğal çözümlere yönelme başladı. Bu nedenle Fitoterapi son yıllarda birçok hastalığın tedavisinde yaygın olarak kullanılıyor.

Fitoterapi uzmanlık gerektiren bir alandır. Fitoterapi Uzmanı bitkileri ve bitkisel içerikli besin takviyelerini iyi tanımalı ve bu alanda eğitim almış olmalıdır.

Holistik Tıp Nedir?

Holistik Tıp, her danışanı ruh, beden ve zihin bütünlüğü içerisinde şifaya kavuşturmayı hedefleyen bir yaklaşımdır. Hastalıkları önlemek ve tedavi etmek ve kişiyi sürdürülebilir bir sağlık dengesine ulaştırmak için alternatif tedavi yöntemlerinin bir arada kullanılmasıdır. Holistik tıp, modern tıbbın alternatifi değil, onu da içeren daha köklü bir sağlık modelidir.

Holistik Tıp Uzmanı, standart tıp eğitiminin yanı sıra, bilimsel etkinliği kanıtlanmış, ciddi doğal tıp yöntemleri konusunda da eğitim almış olan hekimdir ve aynı zamanda bir hasta eğitmenidir.

Neden Bir Fitoterapist ve Holistik Tıp Uzmanından Destek Almalıyım?

 • Holistik tıp, kişiye özel tanı ve tedavi yöntemlerini içerir.
 • Fitoterapi en az yan etkili ve doğal yöntemleri kullanır.
 • Kişinin beslenmesine, yaşadığı çevreye, duygu durumuna, ruh haline ve yaşam tarzına ilişkin unsurların bir bütün olarak ele alınıp analiz edilmesine dayanır. Bu şekilde uygulanan tedavi daha etkili ve kalıcı olur.
 • Danışanların şifalanma sürecine aktif olarak katılmalarına odaklanır. Bu şekilde danışanın tedaviyi yaşam şekli olarak benimsemesi sağlanır.

Neden Samutha’dan Hizmet Almalıyım?


 • Çalışanlarınızın sağlığını sizin kadar düşünen Samutha ile iş birliği yaparak çalışan bağlılığını arttırabilirsiniz.
 • Samutha’nın vereceği seminerler, eğitimler ve güncel bilgiler ile çalışanlarınız sağlıkları konusunda daha bilinçli olurlar. Daha az hasta olan ve daha mutlu hisseden çalışanlar sayesinde daha verimli bir çalışma ortamına kavuşursunuz.
 • Samutha’nın bünyesinde bir Fitoterapist ve Holistik Tıp Uzmanı Doktoru bulunmaktadır. Hem genel bilgilendirmelerde hem de çalışanlarınız için planlanacak “Bireysel Sağlık Danışmanlığı” görüşmelerinde çalışanlarınız doktorumuzdan doğrudan bilgi alır.
 • Samutha, danışanları için doğal içerikli, güvenebileceğiniz ürünler seçer.
 • Samutha’da Sağlık Danışmanları, danışanların kullanacağı ürünleri temin eder, çalışanlarınıza elden ulaştırır, randevularını hatırlatır ve düzenler. Bu takip yöntemiyle kurumunuz da çalışanlarınız da vakit kazanır.


Kurumsal Sağlık Danışmanlık İçeriği


 • Kurumlar ile yapılan anlaşmaların içeriklerine göre ilgili kurumun faydalandırmak istediği personeli, öğrencileri (ebeveynleri eşliğinde ya da bilgisinde) ya da üyeleri ile yapılacak, kaygı, mevcut durum ve ihtiyaçlarının değerlendirileceği, bilgilendirme ve önerilerin sunulacağı belli bir sayıda ya da belli bir zaman dilimi içinde yapılacak bireysel görüşmeyi içerir.
 • Kurum ile belirlenen sıklıkta ve içeriğe göre sağlıkla ilgili konularda bilinçlendirme ve bilgilendirme amaçlı seminerler ve eğitimler verilmesi
 • Kurumlarla birlikte belirlenecek orta ve uzun vadeli hedeflere göre yıllık planlar yapılır. Örneğin; çalışanların virüslere karşı korunmaları için “bağışıklık paketleri”, sporcuların yaşlarına, branşlarına ve antrenman ve yarış dönemi ihtiyaçları için “performans paketleri” ya da sınav dönemindeki öğrenciler için “odaklanma programları” hazırlanması gibi.

Kurumsal Sağlık Danışmanlığı Kapsamında Çalıştığımız Kurumlar


 • Şirketler- Çalışanları için
 • İlköğretim Okulları / Anaokulları / Okul Öncesi Eğitim veren kurumlar- Öğrenciler, Veliler, Öğretmenler ve diğer çalışanlar için
 • Spor Kulüpleri / Spor Salonları- Sporcular, Sporcu Velilileri, Üyeleri için

- Ekibimiz -

Dr. Sedat Yardımcı

Önleyici/Koruyucu Tıp Doktoru
Fitoterapist/Holistik Tıp Uzmanı

Dilek Karaca Bali

Yaşam ve Öğrenci Koçu
Sağlık Danışmanı

Bahar Tanyeli Arıcan

Sağlık Danışmanı
 

© 2020 Samutha. Tüm Hakları Saklıdır.